Дана форма доставить ваше повідомлення на електронну пошту адміністрації Волинського обласного медичного центру онкології.

Цитологічна лабораторія

Цитологія. Волинський ОМЦОЦитологічна лабораторія. Волинський онкодиспансер


Очолює лабораторію лікар-цитолог вищої кваліфікаційної категорії

Самкова Леся Петрівна

Тел. лабораторії : +38 (0332) 26-46-30

Волинська обласна централізована цитологічна лабораторія є структурним підрозділом облонкодиспансеру і атестована Національним інститутом раку для проведення спеціалізованих морфологічних досліджень. ЦЦЛ є організаційно-методичним і навчальним центром області по проведенню профілактичних досліджень патології шийки матки, а також єдина в області лабораторія, що виконує весь діапазон діагностичних цитологічних досліджень до 26 тис., а профілактичних – до 170 тис. на рік.

З метою встановлення доброякісності чи злоякісності процесу або визначення тканинної приналежності і ступеня зрілості злоякісних пухлин, вивчається :

– морфологія клітинного складу пунційного матеріалу новоутворів різних локалізацій,
– відбитків і рідин під час оперативних втручань,
– мазків-відбитків ендоскопічного матеріалу,
– зішкрібів пошкоджених поверхонь.

На підставі проведених діагностичних досліджень в подальшому визначається тактика лікування хворих.

Оснащення цитологічної лабораторії : 14 бінокулярних мікроскопів марок Leica, Nicon, Micros та тринокулярний мікроскоп з фотокамерою для проведення консультацій за допомогою телемедицини і створення цифрового архіву препаратів.

За ініціативою цитологічної служби Волинського обласного центру онкології в області запроваджувалось поетапне проведення централізованого способу цитологічного скринінгу патології шийки матки. В 2015р. облонкодиспансером було запропоновано остаточно вирішити питання централізації в повному об’ємі на базі ВОМЦО, що і було затверджено наказом Управління охорони здоров’я. Результативність цієї форми скринінгу разюче відрізняється від попередньої консультативної за ефективністю в 7-8 разів по виявленню ранніх форм раку шийки матки і в 3-4 рази по виявленню передраку.

Цитологія. Волинський ОМЦОЦитологічна лабораторія. Волинський онкодиспансер Цитологія. Волинський ОМЦОЦитологічна лабораторія. Волинський онкодиспансер Цитологія. Волинський ОМЦОЦитологічна лабораторія. Волинський онкодиспансер