Розвиток онкологічної служби Волинської області

Онкологія

Згідно до наказу МОЗ УРСР №592 від 28.08.1948р. при Волинській обласній лікарні був створений обласний онкологічний диспансер, головним лікарем якого призначено Козіну Вікторію Сергіївну. Також був організований онкологічний пункт в м. Луцьку.

Листопад 1948р. – головним лікарем диспансеру призначено лікаря-гінеколога Налінча Георгія Степановича.

1952р. – придбано рентгендіагностичний апарат та збудоване приміщення для нього, що дозволило запровадити рентгендіагностичні дослідження в диспансері.

1953р. – збудоване приміщення для рентгентерапевтичних установок, де розміщено 2 установки глибокофокусної рентгентерапії і розпочате променеве лікування злоякісних новоутворів.

1954р. – розгорнуто пансіонат на 30 ліжок, який фактично використовувався в ролі стаціонару. Також впроваджено гістологічне дослідження біопсійного матеріалу і збудоване приміщення моргу.

1956р. – збудований корпус хірургічного відділення на 30 ліжок, а в пансіонаті розгорнуто ще 20 стаціонарних ліжок. Загальний ліжковий фонд онкодиспансеру на той час вже становив 50 ліжок. Одночасно запроваджене променеве лікування злоякісних новоутворів з допомогою твердих радіоізотопів. Диспансеру присвоєно третю категорію онкоустанови.

1958р. – головним лікарем облонкодиспансеру призначена заслужений лікар УРСР Яковенко Ганна Михайлівна. В той час ліжковий фонд лікарні становив уже 60 ліжок. Присвоєна друга категорія онкоустанови.

1962р. – на території сучасного онкодиспансеру збудоване приміщення радіологічного відділення на 40 ліжок. Ліжковий фонд збільшився до 100 ліжок. Диспансеру присвоєна перша категорія онкоустанови.

1968р. – головним лікарем облонкодиспансеру призначено онкохірурга Баласа Олександра Миколайовича. Розпочате будівництво нових приміщень лікарні за типовими проектами 50-х років.

1972р. – розгорнуто 200 ліжок (140 онкологічних та 60 радіологічних), розміщені поліклініка, адмінгосподарські служби, цитологічна, клінічно-біохімічна та радіоізотопна лабораторії, рентгендіагностичне відділення, операційний блок, патоморфологічне відділення. Радіологічне відділення поповнилося дистанційними телегаммаустановками та рентгентерапевтичними апаратами, радіоізотопна лабораторія – комплексом діагностичних установок.

З метою удосконалення умов праці впроваджено диктофонний центр, радіозв’язок для спілкування післяопераційних хворих з відвідувачами, централізована подача кисню до палат та операційного блоку, централізовані автоклавна та стерилізаційна шприців, сигнальний зв’язок хворих з черговим персоналом.

1974р. – при онкодиспансері створене обласне наукове товариство онкологів, яке в тому ж році провело республіканську науково-практичну конференцію з актуальних питань онкології, присвячену 25-річчю функціонування.

1983р. – головним лікарем облонкодиспансеру призначено головного патанатома області Костюка Анатолія Степановича, який очолював диспансер до 2002р. За цей період на площі хірургічного відділення організовано позабюджетне реанімаційне відділення на 6 ліжок, замінена ротаційна гамма-установка на конвергентно-ротаційну, впроваджена мамографія, замінені радіоактивні джерела в гамма-установках, придбано додаткову шлангову гамма-установку, розпочато реконструктивний ремонт радіологічного корпусу. Організовано комп’ютерний популяційний канцер-реєстр.

2002р. – під лікарню "Хоспіс" вилучено терапевтичний корпус онкодиспансеру на 80 ліжок, у зв’язку з чим ліжковий фонд скоротився від 240 ліжок до 180 (125 онкологічних та 55 радіологічних).
Головним лікарем облонкодиспансеру призначено онкохірурга та організатора охорони здоров’я Андрусенка Ореста Петровича.

2016р. – головним лікарем онкодиспансеру призначено хіміотерапевта та організатора охорони здоров’я Бубенову Людмилу Степанівну, яка до того працювала заступником головного лікаря по медчастині.

Грудень 2017р. – головним лікарем обласного онкодиспансеру призначено мамолога та організатора охорони здоров’я вищої кваліфікаційної категорії Малімона Юрія Івановича, який до того працював на посаді завідувача мамологічним відділенням.

Квітень 2018р. – Волинською обласною радою прийнято рішення про перенесення обласного хоспісу і звільнення займаного приміщення задля розширення площі Волинського онкодиспансеру.

14 березня 2019р. – Відповідно до пункту 18 частини 6 статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та відповідно до рішення обласної ради від 20.12.2018р. № 22/33 проведено реорганізацію ЛПЗ "Волинський обласний онкологічний диспансер". Зареєстровано Комунальне підприємство "Волинський обласний медичний центр онкології" Волинської обласної ради, про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 14 березня 2019р. зроблено запис про проведення державної реєстрації юридичної особи, яка утворена в результаті перетворення, за номером: 1 198 145 0000 011741.

9 грудня 2021р. – Під час сесії Волинської обласної ради було прийнято рішення реорганізувати комунальне підприємство "Волинський обласний медичний центр онкології" Волинської обласної ради, приєднавши його до комунального підприємства "Волинська обласна клінічна лікарня" Волинської обласної ради.

Травень 2022р. – В приміщенні, де знаходився обласний хоспіс, після проведеної реконструкції було відкрито оновлене хіміотерапевтичне відділення онкоцентру.

07 квітня 2023р. – Припинення юридичної особи КП "Волинський обласний медичний центр онкології" Волинської обласної ради в результаті реорганізації, про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 07 квітня 2023р. зроблено запис за номером: 1 001 981 1200 03011741. Установа стає структурним підрозділом Волинської обласної клінічної лікарні та змінює назву на Обласний медичний центр онкології КП "ВОКЛ".

- Волинський обласний онкологічний диспансер -