Розвиток онкологічної служби Волинської області

Онкологія

Згідно до наказу МОЗ УРСР №592 від 28.08.1948р. при Волинській обласній лікарні був створений обласний онкологічний диспансер, головним лікарем якого призначено Козіну Вікторію Сергіївну. Також був організований онкологічний пункт в м. Луцьку.

Листопад 1948р. – головним лікарем диспансеру призначено лікаря-гінеколога Налінча Георгія Степановича.

1952р. – придбано рентгендіагностичний апарат та збудоване приміщення для нього, що дозволило запровадити рентгендіагностичні дослідження в диспансері.

1953р. – збудоване приміщення для рентгентерапевтичних установок, де розміщено 2 установки глибокофокусної рентгентерапії і розпочате променеве лікування злоякісних новоутворів.

1954р. – розгорнуто пансіонат на 30 ліжок, який фактично використовувався в ролі стаціонару. Також впроваджено гістологічне дослідження біопсійного матеріалу і збудоване приміщення моргу.

1956р. – збудований корпус хірургічного відділення на 30 ліжок, а в пансіонаті розгорнуто ще 20 стаціонарних ліжок. Загальний ліжковий фонд онкодиспансеру на той час вже становив 50 ліжок. Одночасно запроваджене променеве лікування злоякісних новоутворів з допомогою твердих радіоізотопів. Диспансеру присвоєно третю категорію онкоустанови.

1958р. – головним лікарем облонкодиспансеру призначена заслужений лікар УРСР Яковенко Ганна Михайлівна. В той час ліжковий фонд лікарні становив уже 60 ліжок. Присвоєна друга категорія онкоустанови.

1962р. – на території сучасного онкодиспансеру збудоване приміщення радіологічного відділення на 40 ліжок. Ліжковий фонд збільшився до 100 ліжок. Диспансеру присвоєна перша категорія онкоустанови.

1968р. – головним лікарем облонкодиспансеру призначено онкохірурга Баласа Олександра Миколайовича. Розпочате будівництво нових приміщень лікарні за типовими проектами 50-х років.

1972р. – розгорнуто 200 ліжок (140 онкологічних та 60 радіологічних), розміщені поліклініка, адмінгосподарські служби, цитологічна, клінічно-біохімічна та радіоізотопна лабораторії, рентгендіагностичне відділення, операційний блок, патоморфологічне відділення. Радіологічне відділення поповнилося дистанційними телегаммаустановками та рентгентерапевтичними апаратами, радіоізотопна лабораторія – комплексом діагностичних установок.

З метою удосконалення умов праці впроваджено диктофонний центр, радіозв’язок для спілкування післяопераційних хворих з відвідувачами, централізована подача кисню до палат та операційного блоку, централізовані автоклавна та стерилізаційна шприців, сигнальний зв’язок хворих з черговим персоналом.

1974р. – при онкодиспансері створене обласне наукове товариство онкологів, яке в тому ж році провело республіканську науково-практичну конференцію з актуальних питань онкології, присвячену 25-річчю функціонування.

1983р. – головним лікарем облонкодиспансеру призначено головного патанатома області Костюка Анатолія Степановича, який очолював диспансер до 2002р. За цей період на площі хірургічного відділення організовано позабюджетне реанімаційне відділення на 6 ліжок, замінена ротаційна гамма-установка на конвергентно-ротаційну, впроваджена мамографія, замінені радіоактивні джерела в гамма-установках, придбано додаткову шлангову гамма-установку, розпочато реконструктивний ремонт радіологічного корпусу. Організовано комп’ютерний популяційний канцер-реєстр.

2002р. – під лікарню "Хоспіс" вилучено терапевтичний корпус онкодиспансеру на 80 ліжок, у зв’язку з чим ліжковий фонд скоротився від 240 ліжок до 180 (125 онкологічних та 55 радіологічних).
Головним лікарем облонкодиспансеру призначено онкохірурга та організатора охорони здоров’я Андрусенка Ореста Петровича.

2016р. – головним лікарем онкодиспансеру призначено хіміотерапевта та організатора охорони здоров’я Бубенову Людмилу Степанівну, яка до того працювала заступником головного лікаря по медчастині.

Грудень 2017р. – головним лікарем обласного онкодиспансеру призначено мамолога та організатора охорони здоров’я вищої кваліфікаційної категорії Малімона Юрія Івановича, який до того працював на посаді завідувача мамологічним відділенням.

Квітень 2018р. – Волинською обласною радою прийнято рішення про перенесення обласного хоспісу і звільнення займаного приміщення задля розширення площі Волинського онкодиспансеру.

14 березня 2019р. – Відповідно до пункту 18 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та відповідно до рішення обласної ради від 20.12.2018р. № 22/33 проведено реорганізацію ЛПЗ «Волинський обласний онкологічний диспансер». Зареєстровано Комунальне підприємство «Волинський обласний медичний центр онкології» Волинської обласної ради, про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 14 березня 2019р. зроблено запис про проведення державної реєстрації юридичної особи, яка утворена в результаті перетворення, за номером: 1 198 145 0000 011741

Травень 2022р. – В приміщенні, де знаходився обласний хоспіс, після проведеної реконструкції було відкрито оновлене хіміотерапевтичне відділення онкоцентру.

- Волинський обласний онкологічний диспансер -