Дана форма доставить ваше повідомлення на електронну пошту адміністрації Волинського обласного онкологічного диспансеру.

Розвиток онкологічної служби Волинської області

Онкологія

Згідно до наказу МОЗ УРСР №592 від 28.08.1948р. при Волинській обласній лікарні був створений обласний онкологічний диспансер, головним лікарем якого призначено Козіну Вікторію Сергіївну. Також був організований онкологічний пункт в м. Луцьку.

Листопад 1948р. – головним лікарем диспансеру призначено лікаря-гінеколога Налінча Георгія Степановича.

1952р. – придбано рентгендіагностичний апарат та збудоване приміщення для нього, що дозволило запровадити рентгендіагностичні дослідження в диспансері.

1953р. – збудоване приміщення для рентгентерапевтичних установок, де розміщено 2 установки глибокофокусної рентгентерапії і розпочате променеве лікування злоякісних новоутворів.

1954р. – розгорнуто пансіонат на 30 ліжок, який фактично використовувався в ролі стаціонару. Також впроваджено гістологічне дослідження біопсійного матеріалу і збудоване приміщення моргу.

1956р. – збудований корпус хірургічного відділення на 30 ліжок, а в пансіонаті розгорнуто ще 20 стаціонарних ліжок. Загальний ліжковий фонд онкодиспансеру на той час вже становив 50 ліжок. Одночасно запроваджене променеве лікування злоякісних новоутворів з допомогою твердих радіоізотопів. Диспансерові присвоєно третя категорія онкоустанови.

1958р. – головним лікарем облонкодиспансеру призначена заслужений лікар УРСР Яковенко Ганна Михайлівна. В той час ліжковий фонд диспансеру становив уже 60 ліжок. Присвоєна друга категорія онкоустанови.

1962р. – на території сучасного облонкодиспансеру збудоване приміщення радіологічного відділення на 40 ліжок. Ліжковий фонд збільшився до 100 ліжок. Диспансерові присвоєна перша категорія онкоустанови.

1968р. – головним лікарем облонкодиспансеру призначено онкохірурга Баласа Олександра Миколайовича. Розпочате будівництво нових приміщень диспансеру за типовими проектами 50-х років.

1972р. – розгорнуто 200 ліжок (140 онкологічних та 60 радіологічних), розміщені поліклініка, адмінгосподарські служби, цитологічна, клінічно-біохімічна та радіоізотопна лабораторії, рентгендіагностичне відділення, операційний блок, патоморфологічне відділення. Радіологічне відділення поповнилося дистанційними телегаммаустановками та рентгентерапевтичними апаратами, радіоізотопна лабораторія – комплексом діагностичних установок.

З метою удосконалення умов праці впроваджено диктофонний центр, радіозв’язок для спілкування післяопераційних хворих з відвідувачами, централізована подача кисню до палат та операційного блоку, централізовані автоклавна та стерилізаційна шприців, сигнальний зв’язок хворих з черговим персоналом.

1974р. – при онкодиспансері створене обласне наукове товариство онкологів, яке в тому ж році провело республіканську науково-практичну конференцію з актуальних питань онкології, присвячену 25-річчю функціонування.

1983р. – головним лікарем облонкодиспансеру призначено головного патанатома області Костюка Анатолія Степановича, який очолював диспансер до 2002р. За цей період на площі хірургічного відділення організовано позабюджетне реанімаційне відділення на 6 ліжок, замінена ротаційна гамма-установка на конвергентно-ротаційну, впроваджена мамографія, замінені радіоактивні джерела в гамма-установках, придбано додаткову шлангову гамма-установку, розпочато реконструктивний ремонт радіологічного корпусу. Організовано комп’ютерний популяційний канцер-реєстр.

2002р. – під лікарню "Хоспіс" вилучено терапевтичний корпус онкодиспансеру на 80 ліжок, у зв’язку з чим ліжковий фонд скоротився від 240 ліжок до 180 (125 онкологічних та 55 радіологічних).
Головним лікарем облонкодиспансеру призначено онкохірурга та організатора охорони здоров’я Андрусенка Ореста ПетровичаАндрусенко Орест Петрович.

2016р. – головним лікарем онкодиспансеру призначено хіміотерапевта та організатора охорони здоров’я Бубенову Людмилу СтепанівнуБубенова Людмила Степанівна, яка до того працювала заступником головного лікаря по медчастині.

Грудень 2017р. – головним лікарем обласного онкодиспансеру призначено мамолога та організатора охорони здоров’я вищої кваліфікаційної категорії Малімона Юрія ІвановичаМалімон Юрій Іванович, який до того працював на посаді завідувача мамологічним відділенням.

31 грудня 2017р. – Волинський онкодиспансер припинив співпрацю з благодійним фондом «СтопРак». Для подальшого адміністрування благодійних внесків від пацієнтів та спонсорів було створено власний благодійний фонд «Здоров'я».